TÜRKTED

Online Fuar Avantajları

TÜRKTED

Türkiye tohumculuk endüstrisini güçlendirmeye ve geliştirmeye odaklanmış bir dernektir. TÜRKTED Türkiye tohumculuk sektöründeki en deneyimli tek sivil toplum kuruluşudur. Tüm faaliyetlerini kâr amacı gütmeksizin yürütmektedir..

TÜRKTED’ in misyonu

Tohumculuk alanında Türkiye’nin bölgesel lider bir ülke olması için, teknoloji ve sistem geliştiren, diğer ülkelerle rekabet edebilen ve bölgesinde model oluşturabilecek bir tohumculuk sektörünün geliştirilmesine katkıda bulunmak ve tohumculuk sektörümüzü uluslararası alanda temsil etmektir.

TÜRKTED’ in vizyonu

Ulusal ve Uluslararası alanda gıda güvenliği ve sürdürülebilir tarım temelinde dünya tohumculuk endüstrisi ile bütünleşmiş, etkin ve uluslararası alanda rekabetçi bir tohumculuk endüstrisinin oluşturulmasıdır.

TÜRKTED’ e üyelik mecburi değildir. Ülkesel ve küresel ölçekte faaliyet gösteren 45 firma TÜRKTED’ in gönüllü üyesidir. Üye şirketler Türkiye tohum pazarı değerinin yaklaşık yüzde 90’ını temsil etmektedir. TÜRKTED, Türkiye tohumculuk işkolunun yurt dışı mesleki organizasyonlar nezdindeki en etkili temsilcisi konumundadır. 1998 yılından beri Uluslararası Tohumculuk Federasyonu (ISF) ve 2007’den beri Avrupa Tohumculuk Derneğinin (Euroseeds) üyesi olan TÜRKTED bu organizasyonların tüm çalışmalarına etkin bir şekilde katılarak ülkemizi temsil etmektedir. TÜRKTED Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Tohumcular Birliği ECOSA’nın kurucusu ve üyesidir. ECOSA, 10 üyenin tohumculuk sektörlerinin uyumlu hale gelmesi amacıyla faaliyet göstermektedir. Periyodik olarak yayımlanan TÜRKTED yayın organı Tohum Dergisi ve e-bültenlere ‘http://www.turkted.org.tr’ web adresinden erişilebilmektedir.

TÜRKTED Dünya Tohumculuk Federasyonu’nun 2009 yılındaki Dünya Tohumculuk Kongresi’ni Antalya’da başarı ile düzenlemiştir. Bu sefer de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100ncü yılına tekabül eden 2023 yılındaki kongresini İstanbul‘da TSÜAB ile birlikte düzenleyecektir. Bu hedef doğrultusunda ilk olarak iki ayda bir ve İngilizce olarak TÜRKTED SEED NEWS isimli bir elektronik bülten yayınlamaya başlamıştır. Bültenimiz ücretsiz olarak ve dünyanın her yerindeki yaklaşık 5.000 adet adrese elektronik ortamda gönderilmektedir.

TÜRKTED Tohumculuk ve Teknolojileri konsepti ile elektronik ortamda “turktedonlineseedfair” adıyla uluslararası bir fuar uygulaması başlatmıştır. 11-13 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara tohumculuk firmaları, tohumluk hazırlama, laboratuvar, alet ve makinaları üreticileri, bitki koruma ürünleri üreticileri ile gübre üreticileri katılabilecektir. Fuara katılım ücreti 200 Avro olup, ziyaretçiler için ücretsizdir.

Ön kayıtlar için lütfen Türkted Genel Sekreterliği ile irtibata geçiniz. Dr.Kenan YALVAÇ; kenanyalvac@turkted.org.tr; Tel: 00905365633979

Oturum Aç